Se psími spřeženími za polárním kruhem

Během února jsme organizovali dvě cesty pro 16 lidí na samotný sever Norska – do oblasti Finnmark. Jedná se nejen o nejsevernější část pevninské Evropy, ale také o nejrozlehlejší a nejméně osídlenou část Norska. Prolínají se zde různé kultury – norská, samská, finská, švédská i ruská. Na jihu sousedí s finským Laponskem a na východě s Ruskem. Oblast je osídlena již po tisíce let a mluví se zde čtyřmi jazyky.
Finnmark je proslaven nádhernou panenskou přírodou. Potkáte zde divoká stáda sobů a původní obyvatele – Sámy, kteří si již po staletí udržují své zvyky a tradice. V zimních měsících můžete obdivovat polární noc s její nádherně zbarvenou oblohou.

Tato cesta patří mezi ty adrenalinové, skutečně nezapomenutelné a tak trochu průkopnické. Během těchto cest si účastníci musí často sáhnout až na dno svých sil, vystoupit ze své zóny komfortu a zážitek položit na samotný vrchol pomyslné hierarchie. Nacházíme se v kapitole cest, kde se právě zážitek stává tím největším luxusem.

Během této cesty se klienti přemisťovali na psích spřeženích, které i sami řídili. Poté, co dojeli do místa, kde měli přenocovat, museli nakrmit psy a až poté se postarat o sebe. Obědvali u otevřeného ohně, projížděli nekonečnou zasněženou krajinou. V dálce mohli pozorovat soby, zamrzlá jezera a lesy. Projížděli tundrou a přespávali ve srubech, které zde mají staletou tradici. Běžně v nich naleznete dvě místnosti. Jedna patřila majitelům srubu, druhá měla být vždy připravena pro královské posly.

Věříme, že v budoucnu budeme mít více příležitosti připravit tuto neuvěřitelnou cestu pro naše klienty.