Incentivní zájezd Izrael

Fotky a vyprávění z motivačního zájezdu 

Izrael z trochu jiného pohledu

Jaké byly netradiční zážitky?

Rozhodně netradičním zážitkem je samotná návštěva této blízkovýchodní země, obklopená kolem dokola nepřátelskými státy, které ji chtějí více či méně vymazat z mapy. Silným zážitkem byla návštěva a osobní zkušenost s místy, kde se odehrávaly novodobé dějiny lidstva. Místa, kudy kráčel, pohyboval se, bydlel a učil Ježíš Nazaretský, který je známý nejen celému křesťanskému světu, ale i židovskému a arabskému. Pro jedny je Synem božím, pro druhé pouhým prorokem, pro jiné židovským odpadlíkem.

Hlavní body programu: Tel Aviv, Jeruzalém, Mrtvé moře, Judská poušť, Oázy.
Počet klientů: 49 | Datum zájezdu: 29.05. – 03.06.2018

A co všechno jsme si během motivačního zájezdu užili?

Přestože lidé z této společnosti cestují po celém světě, Izrael navštívil jen málokdo.

Cesta byla výjimečná protínáním historie a náboženství. V Jeruzalémě dějiny zasahují do současnosti mnohem víc, než na kterémkoliv místě na světě. Bylo zvláštní s silné se procházet místy, kudy se procházel král David a Ježíš. Každý si mohl vytvořit svůj vlastní obraz dějin v Getsemanské zahradě, na Olivové hoře, či kráčejíc Via Dolorosa. Když jsme těmito místy procházeli, viděli jsme, že jsou daleko rušnější a chaotičtější, než Jeruzalém našich představ. Jeruzalém je důležitým místem pro křesťany, Židy i muslimy.

Při pohledu na ortodoxní Židy v černých kaftanech a odhodlané izraelské vojáky, kteří líbají kameny Západní stěny chrámu a zástupy muslimských rodin ve svátečních šatech spěchajících ulicemi k modlitbě si člověk uvědomí náročnost náboženského pluralismu. Tentýž symbol lze chápat různými způsoby…

Dalším důvodem k zamyšlení je návštěva Judské pouště a oblasti Mrtvého moře

Dalším důvodem k zamyšlení je návštěva Judské pouště a oblasti Mrtvého moře. Zde se odehrávaly ty nejstarší biblické příběhy důležité pro Židy. Na oko romantický, leč nesporně drsný a tvrdý život beduínů v poušti je pro nás něčím nepředstavitelným.

Osvěžení v oázách bylo příjemným zpestřením pobytu v poušti.
Nedaleko pobřeží Mrtvého moře vyrůstají z jemného písku pouštní hory, které hrají všemi barvami. Ve svých roklích ukrývají sezónní prameny vody, staré skalní rytiny, které ukrývaly původní beduínský národ. Může-li být nějaká poušť krásná, pak právě zde, v Izraeli.

Největším zážitkem bylo „plavání“ v Mrtvém moři. Jeho solnicita je taková, že vám nedovolí se potopit, ani pořádně plavat. Koupel v moři se stala velkou zábavou pro celou skupinu, rovněžtak potom nákup výrobků firmy Ahava – kosmetika z místního bahna.

A jaké zvláštnosti nás potkaly?

Například jeden ortodoxní Žid, který uvízl ve výtahu během šabesu, protože mu jeho víra zakazuje vykonávat jakoukoliv práci, třeba i zmáčknout knoflík výtahu. My jsme si ho přivolali a „vysvobodili“. Co je pro jednoho nepochopitelné, pro druhého je to samozřejmost. Určitě dalším zážitkem byla návštěva Mahane Yehuda marketu, který je přes den místem, kde je největší tržiště s kořením a ovocem, avšak v noci se mění v malé bary a podniky, kde se kouří vodní dýmka a kde se baví jeruzalémská mládež.

Myslím, že účastnící tripu si také užili noční Tel Aviv, o čemž by jistě mohli mnozí vyprávět. :-)

Zaujaly Vás zážitky našich klientů z Izraele?

Chcete s Vaším týmem prožít něco podobného? Nebo naopak něco úplně jiného v kvalitě a stylu Incentive Travel? Spojte se s námi, zveme Vás na osobní schůzku. Rádi Vám ušijeme incentivní zájezd na míru...